קוטל יתושים ראשון לציון

אנו נעקצים בכלל על ידי יתושה:

פתאום החום בחוץ עולה ואנחנו מתחילים להזיע ולראות יותר מעופפים באוויר. החרקים המעופפים הנפוצים ביותר בקיץ הם היתושים ואנו מתחילים לחשוש מעקיצות ולנסות להימנע מהם.

זה לא הוא זאת היא – אנחנו בכלל נעקצים ע"י הנקבה ( ייתושה) ולא ע"י הזכר ( יתוש). הייתושים אינם ניזונים מדם אלא מצוף. הייתושה ניזונה בעיקר מדם מאחר וקיומם של החלבונים בדם של בעלי החיים חשובים ליתושה כדי לייצר את הביצים שלה.

כשהיתושה עוקצת, היא מוסגלת לשאוב כשישה מ"ג של דם . מדובר בכמות גדולה כאשר אנחנו משווים את הכמות הזו למשקל גופה. כשהייתושה שבעה מהדם, הבטן שלה הופכת להיות נפוכה והיא הופכת להיות כבדה יותר, עדיין היא יכולה להתעופף אבל היא מתעופפת לאט יותר ולכן קל יותר לתפוס את הייתושה לאחר ארוחה כשהיא שבעה.

למה ישנם בני אדם שנעקצים יותר?

כשאנחנו יוצאים לטיול בטבע עם קבוצה או עם חברים, יכולה להתרחש סיטואציה בה רק חלק מהקבוצה תיעקץ והחלק השני לא ייעקץ כלל וזאת למרות שהיו בדיוק באותו המקום. מדובר בתופעה ידועה וזאת מאחר וליתושה יש עדיפות לעקוץ בני אדם מסוימים וזאת לפי הריח שלהם, הזיעה שהגוף שלהם פולט, פחמן הדו חמצני שהאדם פולט וסוג הדם.

מה הדרך הכי טובה להפסיק להיעקץ על ידי יתושים

מה אנחנו לא נעשה כדי להפסיק להתגרד ולהעיקץ על ידי היתושים. החרקים המעופפים רגישים מאוד לריחות ולכן ישנן משחות שמונעות מהחרקים המעופפים להתקרב אלינו. החיסרון בשימוש במשחות ותרסיסים הוא הצורך במריחה באופן קבוע כל פרק זמן מסויים.

השימוש במשחות ותרסיסם מתאים בעיקר כאשר אנחנו מטיילים ונמצאים מחוץ לבית.

כשאנחנו נמצאים בבית מומלץ מאוד להשתמש בקוטל יתושים חשמלי. השימוש בקוטל יתושים הוא יעיל מאוד ובטיחותי שכן הוא משמיד את היתוש. הנורה שבתוך הקוטל מטרתה למשוך את המעופפים להתקרב לתוך בוקטל היתושים. ברגע שהמעופפים נוגעים ברשת של קוטל היתושים, אזי השנאי קוטל אותם . קטילת היתוש לא מסוכנת לבני האדם שכן בעת הקטילה נשמע רעש של הקטילה.

איך נקנה קוטל יתושים שמתאים לנו?

מרב סוגים רבים של קוטלי יתושים, יהיה לנו קשה לבחור את האחד . רצוי מאוד לבדוק את גודל החדר בו אנחנו רוצים להפעיל אות קוטל היתושים, לבדוק איזה סוגי חרקים אנחנו רוצים שקוטל היתושים ייקטול, יש לבדוק את עוצמת השנאי וכמובן מה התקציב שלנו.

 

 

דילוג לתוכן