התחדשות עירונית רמת אליהו

תהליכי התחדשות עירונית ממלאים תפקיד מרכזי בהחייאת שכונות מזדקנות. שכונה אחת כזו שעוברת שינוי משמעותי בעת הזאת היא רמת אליהו בעיר ראשון לציון. ההתחדשות העירונית מסוג ​​​​​תמ"א 38 בשילוב פינוי בינוי, עומדת לשדרג לאין ערוך את השכונה הוותיקה הזו. כל הרעיון הוא להפיח חיים חדשים ברחובותיה ובבתיה. שימו לב למאמצי ההתחדשות המתמשכים ברמת אליהו וליתרונות השונים לתושבים ולקהילה כולה.

קרדיט תמונות: Shutterstock

יתרון לדיירים: שכירות על חשבון היזם או הקבלן

התחדשות עירונית כרוכה פעמים רבות בתהליך מורכב של הריסת מבנים ישנים ובניית חדשים במקומם. זו יכולה להיות חוויה לא פשוטה עבור הדיירים, מכיוון שהם עשויים להזדקק לפינוי זמני של דירותיהם במהלך הבנייה. עם זאת, בשכונת רמת אליהו נהנים הדיירים מיתרון משמעותי מובטח, הם מקבלים שכר דירה המשולם להם על ידי היזם או הקבלן, באותו הזמן שדירותיהם עוברים את הליך ההריסה והבניה. עזרה כספית זו מסייעת להקל על תקופת הביניים, ומבטיחה שהתושבים של ראשון לציון בשכונה זו יוכלו להמשיך לשמור על רמת חייהם ועל השגרה שלהם, ללא הוצאות נוספות על דיור. זו גישה מתחשבת ומעשית, להתחדשות עירונית המתחשבת ברווחת הקהילה.

יתרון לדיירים: דירות מרווחות במקום דירות ישנות וקטנות יותר

חשוב להבין שמהלכי התחדשות עירונית מתוכננים לא נעשים כלאחר יד אלא עם תכנון מוקפד. רשות מקרקעי ישראל מלווה את המהלכים הללו, וזה לא הכל. ניתן להצביע על יתרון בולט נוסף לדיירי רמת אליהו, שצפויים לקבל תמורה מרשימה עבור הסכמתם לקחת חלק בהתחדשות. עבור הדיירים, היתרון המרכזי טמון ביכולת שלהם להחליף את דירותיהם הוותיקות והקטנות בדירות מרווחות יותר בתוך הבניינים החדשים שיקרמו עור וגידים. התושבים מקבלים דירה חדשה בשכונה במקום הקיימת שלהם, שדרוג זה של מרחב המחיה ומשפר משמעותית את איכות חייהם של הדיירים. הדירות החדשות מצוידות בשדרוגים מודרניים, תכנון פנים איכותי וחלל מרווח, יעילות אנרגטית משופרת ועוד. כל זה הופך אותן לנוחות יותר ובהתאם לרמת החיים העכשווית. שינוי זה מאפשר לדיירים להמשיך להתגורר בשכונה שהם מכנים בית, תוך שהם נהנים מסביבת מגורים טובה ומרווחת יותר.

יתרונות גם לשכונה עצמה

חשוב לזכור כי פינוי בינוי ברמת אליהו מביא עימו גם יתרונות לשכונה כולה. כך למשל שיפור תשתיות. פרויקטים של התחדשות עירונית כוללים בדרך כלל שדרוג תשתיות בשכונה. זה כולל רשתות כבישים טובות יותר, אפשרויות תחבורה ציבורית משופרות ושירותים משופרים. כתוצאה מכך, השכונה הופכת לנגישה ויעילה יותר, מה שהופך אותה למקום אטרקטיבי יותר לחיות ולעבוד בו. כמו כן הגדלת היצע הדיור הקיים משתלב עם אסתטיקה משופרת ומרחבים קהילתיים מודרניים.  שכונות מחודשות כוללות לעתים קרובות שטחים ציבוריים משודרגים, פארקים ואזורי פנאי. זה לא רק מייפה את האזור כולו אלא גם מטפח תחושת קהילה ושייכות בקרב התושבים. מרחבים קהילתיים חדשים כאלה מספקים הזדמנויות לשכנות טובה, גיבוש חברתי ופעילויות, ותורמים לאיכות חיים טובה לכל תושבי השכונה.

קרדיט תמונות: Shutterstock

 

דילוג לתוכן