תיירות בטבריה

הרבה מלונות בטבריה נוטים להעסיק מנהלי מסעדות ושירותי מזון, בעוד הם אחראים ישירים על פיקוח של הפעילות היום יומית של מרכזי האוכל ושל המסעדות בבתי המלון בטבריה. כאשר הם עובדים במסגרת של משרה מלאה הם נדרשים להפגין מומחיות בתחומים ייעודיים, כמו למשל – שירות לקוחות, או לחלופין קולינריה. מי שעוסק בתחומים הללו צריך להתהדר בתואר ראשון במנהל שירותי המזון, או לחלופין להפגין ניסיון נצבר ומעשי בעזרת הכשרה בעבודה מאומצת.

 

מה נדרש מהשף הבכיר של מלונות בטבריה?

השף הבכיר של מלונות בטבריה עובד במתקני מזון כאלו ואחרים כמו גם במסעדות המקום, מתוך גילוי אחריות בתחומים של הכוונת ארוחות, בישול או תכנון הארוחות. השף הבכיר צריך לפקח על מנעד רב של פעולות בשירותי המזון, והוא אף יכול לעבוד במטבח אחד או בכמה מטבחים תחת אותו המקום. משרת השף הבכיר מהווה היתכנות של אפיק קריירה למנהלי מסעדות, וזאת משום שהיא מבצעת סינרגיה בין שירותי מזון לבין ניהול. יש שפים בכירים שיכולים להתקדם בבית המלון בטבריה בהתבסס על הניסיון שלהם בתעשייה, ויש כאלו שחייבים להצטייד לפחות בתואר אקדמי אחד באירוח או בקולינריה.

מה הם הקווים לדמותו של מנהל לינה של מלונות בטבריה?

באופן עקרוני, הקווים לדמותו של מנהל לינה של מלונות בטבריה, ממש מקבילים לקווים לדמותם של מנהלי המסעדות, מכורח כך שהם אמונים על פיקוח של הפעילות השוטפת של בית המלון בטבריה, בעודם עובדים לרוב בבתי מלון בטבריה. בדיוק כמו מנהלי מסעדות, גם מנהלי הלינה יכולים להתמחות בתחום ספציפי, כדוגמת – משרד קדמי, שלאורו הינם מכוונים את צוות עובדי דלפק הקבלה או שירותי הכנסים, שבהם הם מתאמים אירועים ייעודיים או כל פעילות עסקית, בעוד נדרש מהם רקע מקדים בניהול.

איזו הכשרה קולינרית צריכה להיות למנהלי שירותי המזון של מלונות בטבריה?

מנהלי שירותי המזון של מלונות בטבריה, בפרט מי שהתמחה בניהול קולינרי, יכול להתקדם למשרה של הדרכת תכניות הכשרה קולינרית. מנהלי שירותי המזון מכונים מורים לקריירה ובאופן טכני הם נחשבים לממש מדריכים מקצועיים, בכל מובן המלה. ביכולתם להדריך כמה תחומי עניין, לרבות – ניהול של שירותי מזון, אמנויות קולינריות, מדעי המזון ואף תחום התזונה, וכיוצא בכך.

דילוג לתוכן